Дневни Архиви: 23/07/2020 | 18:37

Пофалба до Телма: „Велвет“ беше ремек дело на европската продукција

По неколкумесечно емитување, заврши приказната за високата мода на галериите “Велвет”. Фановите на квалитетната европска продукција имаа единствена прилика на телевизија Телма да ја следат романтичната приказна за светот на гламурот и шармот на минатиот век во Мадрид. “Велвет” беше серија која успеа да ги освои сладокусците на романтичните драми, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!