Дневни Архиви: 22/07/2020 | 21:46

Телма уште еднаш ова лето ќе ве потсети на тимот од „Инсајдер“

Уште еднаш, репризно македонската играна серија “Инсајдер” на телевизија Телма. Од понеделник до четврток во 19.15 часот, на местото на Топ Тема, потсетете се на малата новинарска редакција која ги третира сите актуелни предизвици и проблеми со кои се соочува општествотo во нашата земја. Репризите ќе можете да ги погледнете …

Повеќе »

Омилениот ситком „Пријатели“ продолжува со следните сезони на МРТ 1

Хероите на многу генерации повторно ќе ве дружат секојдневно на малите екрани во урнебесните ситуации, хумористични авантури и незаборавни дијалози. Пријателите се враќаат со нови епизоди на МРТ 1, од петта сезона па натака. Шест лика кои станаа феномен на популарната култура. Глумци кои се сметаат за едни од најплатените …

Повеќе »

Пријавете се за учество во новиот квиз „20 секунди“ на МРТ 1

Oваа есен на првиот канал на МРТ со емитување започнува нов домашен квиз “20 секунди”. Во тек се пријавувањата за квиз шоуто, а веќе во август ќе започнат снимањата. Доколку сакате да го испробате вашето знаење и да ги покажете своите познавања од повеќе области, пријавете се за учество на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!