Дневни Архиви: 27/07/2020 | 22:23

Фото | Машкото бебе од култната серија порасна во вистинска убавица

Сигурно се сеќавате на преубавата колумбиска теленовела “Скриени страсти”, емитувана пред 15-тина години на А1 телевизија. Селската идила, галантните браќа и згодните сестри ги освоија гледачите не само во Македонија, туку секаде низ светот каде со голем успех се емитуваше оваа топла романтична драма. Хуан и Норма беа главните ликови, …

Повеќе »

Вечерва на Сител… следува најпотресната епизода на „Азра“ досега!

Повторното појавување на Фатма ќе ги загрижи членовите на семејството Челен. Дали некој ќе “изгори” ако таа прозбори или Азра конечно ќе ги слушне најнеочекуваните зборови? Нови уште повозбудливи и подраматични заплети следуваат во следните епизоди на турската хит серија “Азра”. Секоја вечер бидете со Сител и уживајте во потресната …

Повеќе »

Телма ја почна и „Колекција Велвет“, продолжение на познатата драма

По успехот кој го доживеа шпанската романтична драма “Велвет”, продуцентите решија да снимат и продолжение на приказната за Галериите Велвет. Новата серија сепак не го постигна успехот на претходницата, па заврши со две сезони и еден божиќен специјал како заокружување на целата приказна. По емитување на “Велвет”, на радост на …

Повеќе »

Покрај репризи на „Реј“ и „Рај“, ТВ 24 со реприза и на ситкомот „Гранд“

ТВ 24 со репризни серии во својата програма. Додека на приватните национални телевизии Сител, Канал 5, Алфа и Телма се емитуваат премиерни странски серии, ТВ 24 одлучи на гледачите да им понуди само репризни серии, емитувани минатава сезона на нивната фреквенција. Освен италијанската сапуница “Женски рај”, американската крими серија за …

Повеќе »

МРТ 1 со летна реприза на „UnREAL“, серијата за едно реално шоу

Од вторник до петок по 23 часот, следува реприза на првата и втората сезона од “Нереално” на МРТ 1. Серијата нѐ води во светот на снимањето на едно реално шоу, сите драми и скандали кои се случуваат зад камерите. Ѕирнете повторно во хаосот зад кулисите на снимањето на “Everlasting”, реално …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!