Дневни Архиви: 25/07/2020 | 20:40

Прајмтајм серии | Термини на емитување и броеви на епизоди

Термини на емитување и броеви на епизоди за до недела 2 август   ПРИЈАТЕЛИ – 5. сезона Термини на емитување : понеделник – сабота 20:45 ( премиера ) Продукција : Warner Bros. Television – NBC, САД, 1994-2004 Број на епизоди : 13 / 24 НЕРЕАЛНО – 1. сезона Термини на …

Повеќе »

Станете дел од играната продукција на Алфа, погледнете што се бара

За потребите на играната продукција, Алфа Телевизија вработува: – Актери – 6 (Мажи и жени за актерска игра на сет и надсинхорнизација во студио) – Директор на фотографија – 1 (За работа на сет) – Тонски инжинер – 2 (Тонски снимател на сет и Дизјанер на звук и музика вo …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!