Почетна / Серии / Fox Life со мини романсата „Four weddings and a funeral“ во 23 часот

Fox Life со мини романсата „Four weddings and a funeral“ во 23 часот

Да се направи ТВ-серија базирана на филмот „Четири венчавки и погреб“ без ѕвездата Хју Грант беше голем предизвик за креаторите, кои на приказната од британската комедија од 1994 година ѝ дадоа модерен пресврт.

Затоа тие решија во серијата од десет епизоди да стават американски ликови кои се поврзани со Велика Британија и кастингот да биде мултикултурен. Од старата екипа во серијата се појавува само Енди Мекдауел. Кокреаторка на серијата е Минди Калинг, која е автор на американската верзија на серијата „Канцеларија“. Таа имаше кажано дека било застрашувачки да се преработи еден од најпопуларните и најомилени британски филмови. Затоа и внела освежувања како љубовната приказна помеѓу Афроамериканка и Британец со пакистанско потекло.

Во главните улоги се ѕвездата на „Игра на тронови“ Натали Емануел и Никеш Пател. Од 18 јуни во 22.55 часот ќе ја следите оваа мини романтична комедија на програмата на Фокс Лајф, од понеделник до петок.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ѕвездата на Нејви доаѓа во правната драма „Бул“ на Фокс Крајм

Сите оние што барем еднаш во животот фрлиле око на популарното „Шоу на Опра“ кое …

error: Содржината е заштитена!