Почетна / Сапуници / 50-те најпопуларни теленовели | 06/50

50-те најпопуларни теленовели | 06/50

 

Ве запознаваме со 50-те најпопуларни теленовели на сите времиња. Краток опис на теленовелата, со неколку податоци за истата. Уживајте!

 

 

06. Corazon Salvaje – Диво Срце

(Мексико, 1993)

Улоги; Edith Gonzalez, Eduardo Palomo.

Оргинално дело на авторката Каридад Браво Адамс, според кој е снимен долгометражен филм и четири теленовели. Но, најуспешната од сите нив е токму оваа верзија со Едит Гонзалез како Света Моника и покојниот Едуардо Паломо како Ѓаволот Хуан. Совршените дијалози, незаборавните љубовни сцени и богатата сценографија ја вбројуваат оваа теленовела во вечните класики на својот жанр.

 

 

 

Јовица Крстевски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гледачите на „Женски рај“ зачудени – ТВ 24 и по втор пат ја укина серијата

ТВ 24 од денес нема да ја емитува италијанската сапунска драма “Женски рај” во 21 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!