Почетна / Забава / Видео | Gabby G ги отпеа „Македонско девојче“ и песна на Тоше

Видео | Gabby G ги отпеа „Македонско девојче“ и песна на Тоше

Една љубов преку границите на Македонија и Бугарија. Најдоброто од двете држави за сите генерации, „One Love Tour“ 2019, по трет пат се одржа во Скопје и го донесе најдоброто од двете држави за сите генерации. На настанот зеде учество и една млада девојка од Бугарија

Вистински музички бран и еуфорија се разлеа на плоштадот во главниот град, а покрај сите  изведувачи не остана не заприметена младата петнаесетгодишна Поп и РНБ пејачка позната како Gabby G. која успеа да ја придобие македонската публика со изведбата на “Громови на душа” на звездата Тоше Проески. Едни 3 минути, кои ја покажаа силата на љубовта меѓу двата народа… три минути, кои  беа посветени на Тоше.

Каква емоция… ❤️ За мен беше ОГРОМНО удоволствие да изпълня "Громови на душа" на невероятния Тоше Проески. ❤️ Посвещавам това изпълнение на този невероятен изпълнител, който за жалост вече не е сред нас и на моята майка, която е може би най-големия му фен. 🔥🔝

Gepostet von GABBY G am Sonntag, 29. September 2019

Почетокот на летото оваа година, оваа пејачка го промовираше нејзиното првенче “Краен Срок”, кое е дело на македонскиот продуцент и композитор Јорданчо Василковски – Оцко и шведскиот хитмејкер Јохан Бејерхоум, кој е автор на едни од најголемите хитови на Араш.

GABBY G предизвика истински фурор🔥в Македония 🇲🇰, където изпълни "Македонско Девойче" и едни от най-популярните български и международни хитове. ❤️

Gepostet von Hit Mix Music – Official am Sonntag, 29. September 2019

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поточиња, Каролина и Тамара на Карпошово културно лето

На платото кај „Млечен” и на плоштадот „Делфина” од 26 до 28 август ќе се …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!