Почетна / Серии / Ова се македонските серии кои ќе се емитуваат оваа сезона

Ова се македонските серии кои ќе се емитуваат оваа сезона

Оваа сезона неколку нови серии и нови сезони на популарните домашни серии стигнуваат на македонските мали екрани.

Овој месец стартува новата сезона на забавната играна продукција “Дајте музика” која ќе се емитува секоја среда, четвртк и петок на МТВ 1. Добра забава, неповторлива музика и интересни моменти од животот на главните ликови Јован, Филип, Кики, Наташа, Саша, Тео, како и на многу други клинци и клинцези во друштво на познати македонски пејачи и спортисти наскоро во Старо Маало на Прва.

Покрај “Дајте музика”, овој месец на МТВ започнува и петтата сезона на “Пет плус фамилија”. Овој проект во својата суштина е таков што влече со себе и музика, и театар, и перформанси, и маркетинг кампањи, а децата не само што ќе учат и созреваат, туку ќе се забавуваат и со песните на бендот од шоуто.

Во декември, пред новогодишните празници, на МТВ 1 стартува и четвртата сезона на популарниот ситком “Преспав”. Македонските гледачи со душа ги чекаат згодите и незгодите на персоналот во пансионот со нови интересни дваесетина епизоди.

И уште една серија започнува оваа сезона на МТВ, меѓутоа на пролет во 2020-та година. Тоа е долгонајавуваната “Зоки Поки”, во продукција на Кино Око и Александар Поповски, а базирана на познатата лектира за деца.

На ТВ 24 оваа есен ќе се емитува мини тинејџерската серија “Гласна куќа”. Темите на епизодите се: Близнаци, Пеперутка, Симпатија, Диета, Батерија-еко, Професија, Златна вода, Пријатели, Бубуљица и Странство. Продуцент на проектот е Виолета Дамевска-Ѓоргиева, а го помогна Министерството за култура. Сценариото е на Димитар Банов, на режијата се потпишува Петрушевска, а продукцијата е на КМК.

И секако, оваа сезона се враќа вашата омилена “Фамилијата Марковски” со втора сезона, на приватна телевизија. Првите епизоди на оваа сезона веќе беа прикажани на Саревскиот филмски фестивал како дел од програмата на Гала претпремиери.

Покрај овие играни продукции, продолжуваат и локалните скечеви на “Солза и смеа” и “Не се љутиш”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

BBC драмата „Killing Eve” секоја вечер на Fox во 22.55 часот

Криминалистичкa трилер серија во која двата главни лика, Ив (Сандра О) и Виланел (Џоди Комер), …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!