Почетна / Серии / Видео | Светскиот хит „Breaking bad“ стартува оваа есен на МТВ 1

Видео | Светскиот хит „Breaking bad“ стартува оваа есен на МТВ 1

Оваа есен, Македонската телевизија на својата програма ни ја носи една од најпознатите американски серии на сите времиња. “Breaking bad”, ексклузивно во Македонија на првиот канал на МТВ 1 !

Необична и ултра интересна приказна за професорот Волтер Вајт (Брајан Кренсон) и младиот Џеси Пинкман (Арон Пол). Одличната приказна, брилијантната глума, специфичната атмосфера, црниот хумор и харизматичните и реални ликови се само дел од она што ја направи оваа серија посебно остварување.

Бидете со нас и наскоро дознајте кој октомври започнува “Пат кон дното”.

Пат кон дното наскоро

ПАТ КОН ДНОТО – НАСКОРО НА МТВ 1

Gepostet von МРТ1 Промо am Mittwoch, 18. September 2019

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Децата учат и се дружат со „Јана“ секое неделно утро на Канал 5

Секоја недела наутро во 10.20 часот, Канал 5 ќе ја емитува едукативната цртана серија „Јана“ …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!