Почетна / Филм / Мерил Стрип е „Славно неславната Флоренс“ во сабота на МТВ 1

Мерил Стрип е „Славно неславната Флоренс“ во сабота на МТВ 1

Вистинска приказна за богатата наследничка Флоренс Фостер Џенкинд (Мерил Стрип), која сонувала да стане оперска певица и покрај лошиот глас. Џенкинс ги користела врските, моќта и богатството за да привлече внимание како пејачка. Хју Грант го има како нејзин партнер како и менаџерот Клер Бејфилд.

Во 1940-тите, њујоршката социјалистка Флоренс Фостер Џенкинс (Мерил Стрип) сонува да стане одлична оперска пејачка. За жал, нејзината амбиција далеку го надминува нејзиниот талент. Гласот што Флоренс го слуша во нејзината глава е убав, но за сите други е прилично лош. Нејзиниот сопруг Сент Клер прави крајни напори за да се погрижи неговата сопруга никогаш да не дознае колку е навистина ужасна.

Кога Флоренс ги објавува своите планови за концерт во Карнеги Хол, Сент Клер наскоро сфаќа дека се соочува со својот најголем предизвик досега.

Сабота, 1 април во 21.15 часот на МРТ 1.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!