Почетна / Сапуници / Видео | Сител започнува со новата сезона од „Ќерките на Фазилет“

Видео | Сител започнува со новата сезона од „Ќерките на Фазилет“

Од понеделник до петок само на телевизија Сител следете ја новата сезона од вашата омилена драма за “Ќерките на Фазилет”.  Нови интриги во вилата на Егеменови и нови случувања во љубовниот триаголник меѓу Хазан, Синан и Јагиз.

Срцето на едната ќерка растргнато меѓу двајцата браќа, а душата на другата заробена во скриените чувства кон зетот. Тајните од минатото за сите членови на семејството ќе започнат да се разоткриваат, а госпоѓа Фазилет останува главниот двигател на настаните во вилата.

Од понеделник до петок во 21.45 часот, следуваат новите продолженија за амбицијата на жената која згази преку сè за да дојде до богатството на Егеменови, нови продолженија за амбицијата на госпоѓа Фазилет.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

За празниците, „Аманет“ со маратонско емитување на Канал 5

Во празничните денови, Канал 5 телевизија ви нуди двојно уживање со маратонската сапуница “Аманет”. Од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!