Почетна / Сапуници / Фото | Прекрасна невеста, се омажи Хазан од „Ќерките на Фазилет“

Фото | Прекрасна невеста, се омажи Хазан од „Ќерките на Фазилет“

Убавата турска актерка Дениз Бајсаз стана позната за македонските гледачи по улогата на Хазан во драматичната приказна за “Ќерките на Фазилет”. И додека гледачите на Сител секојдневно ќе ги гледаат нејзините љубовни проблеми со двајцата браќа, актерката приватно се одлучи само за еден човек, и тоа за долгогодишниот дечко Бариш Уртчу.


На 6 септември (петок), двојката ја направи свадбената церемонија во Чешме, Истанбул, каде што се заколнаа на вечна љубов.

Посакувам секоја млада жена да ги доживее возбудата, трепетот и среќата кои доаѓаат со овој сон, кој го сонував уште од мала. Никогаш нема да го заборавам денов кога ја облеков мојата вечаница. За момент, ми трепереа нозете, ми чукаше силно срцето… но потоа, сето тоа исчезна и се препуштив на среќата и емоцијата, кажува Хазан за нејзината венчавка.

Во продолжение, погледнете ги ексклузивните фотографии од свадбата во Истанбул :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поради непочитување на мерките, Џан платил казна од 400 евра во Италија

Познатиот турска заводник, актерот Џан Јаман, кој во моментов важи за еден од најубавите мажи …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!