Почетна / Филм / Паја и Јаре во вечерниот екс ју филм „Камионџии“ на Сител

Паја и Јаре во вечерниот екс ју филм „Камионџии“ на Сител

 

Саботна вечер на Сител со култните камионџии

 

“Камионџии” е популарен југословенски филм, кој вечерва (сабота, 25 февруари) ќе се емитува на Сител телевизија со почеток во 21.15 часот. По режија на Мило Џукановиќ и сценарио на Гордан Михиќ, филмот е снимен поради огромната популарност на серијата “Камионџиите повторно возат”.

 

 

Легендарните камионџии Паја и Јаре одат во пензија. Едвај го чекаат денот кога ќе ги остварат своите соништа. Паја сака да живее во својот брод на Сава, а Јаре да ги поминува деновите во својата градина позади куќата. Но, како и секогаш, соништата се едно, а реалноста нешто сосема друго.

 

 

Миодраг Петровиќ Чкаља ќе го гледате во улогата на Јаре, а Павле Вушиќ во улогата на Паја. Камионџиите од шоферскиот занает

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!