Почетна / Телевизија / Резултати и анализи на изборниот ден во отворената програма на Сител

Резултати и анализи на изборниот ден во отворената програма на Сител

Сител телевизија во текот на целиот ден на гласањето за следниот претседател на земјава ќе емитува отворена програма во реално време и со точна и прецизна информација. Редовни вклучувања во живо, анализи, вести од секое избирачко место, резултати за излезноста и информација за текот на гласањето ќе гледаме на ТВ Сител. Репортерите и аналитичкиот центар на телевизија се веќе подготвени за она што следува.

По завршувањето на гласањето следува отворена програма во живо со многу гости и навремено информирање за сите резултати, како и директни вклучувања од партиските штабови и врски со сите прес конференции ќе следите на Сител. Во продолжение, новинарот на Сител со кус преглед за она што ќе се случува на Сител за време на изборниот ден :

Од минута во минута ќе се следат и објавуваат резултатите за следниот претседател кој ќе се смести во вилата на Водно.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Извештај на ААВМУ за предизборниот период на ТВ од 15.02 до 7.03

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги денес го објави Извештајот од мониторингот на медиумското …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!