Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Нова вкусна забава во новата сезона од „Брза кујна“ на Сител
понеделник - петок, 17 часот

Нова вкусна забава во новата сезона од „Брза кујна“ на Сител

Велемајсторите на кујната се враќаат со новата, петта сезона на кулинарското шоу “Брза кујна” на Сител. Од понеделник (30 септември) ќе следиме нови интересно – подготвени рецепти, а воедно и ќе се забавуваме и навиваме за некој од натпреварувачите.

Љубителите на кулинарството ќе имаат можност да научат и видат како добрите готвачи со помош на Марк и Никола подготвуваат евтини и брзи јадења со намирници што им се на располагање. За да станете дел од тимот на црвените домати или зелените пиперки, пријавете се на телефонскиот број (02)3116-566, или испратете меил со ваши податоци на brzakujna@sitel.com.mk​.

Нови вкусни јадења за нова релаксија во попладневниот термин на Сител.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Жанко З’ш со познатите фолк ѕвезди во нова меана на ТВ Сонце

Нова телевизиска меана во која домаќин е Жанко – З’ш. Македонска музика, хумор и забава …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!