Почетна / Серии / Сител ве запознава со тимот на полициската станица „19-2“

Сител ве запознава со тимот на полициската станица „19-2“

 

Нова полициска серија на вашата Сител. За оние со поинаков вкус, следува уште една сериска доза на акција, возбуда и непредвидливост.

Од понеделник до петок по полноќ “19-2” ќе ни ги прикажува случаите кои ги води полициската станица во Монтреал преку полицајците Ник Барон и Бен Шартје.

Со текот на времето, недовербата и антагонизмот на Ник и Бен еден кон друг отстапуваат место за моменти на меѓусебно почитување и непоколеблива шанса за вистинско партнерство.

Во тимот гледаме пријателство и непријателство меѓу членовите, гледаме лојалност и предавство, но и непредвидливост и кревкост, должност и адреналин во свет на  убиства и криминал со кои секојдневно се соочуваат.

Следете ги случаите на станицата “19-2” во 00.30 часот на Сител.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Смртта на Метју Пери ја помрачи куќата во која живеел

Како што веќе објавивме, Метју Пери, најпознат по улогата на Чендлер Бинг во хит серијата …

error: Содржината е заштитена!