Почетна / Сапуници / На Канал 5 стартува финалната сезона од „Забрането јаболко”

На Канал 5 стартува финалната сезона од „Забрането јаболко”

Ексклузивно и само на Ваше задоволство. Финалната сезона од “Забрането јаболко” на Канал 5 од пон до петок во 22.40 часот.

Кој лик од познатите повторно се враќа на сцена, а кој засекогаш ќе го снема од тв екраните, дознавате овој септември во стартот на последните гламурозни епизоди од приказната за Јилдиз, Ендер, Кумру, Доган.

Серијата која ве освојува веќе четвртта година по ред се ближи до големиот крај. И токму на прагот од финалето, повторно ќе блесне гламурот …,

… повторно ќе се издигне хуморот,

… повторно ќе ви се разгори страста …

и повторно ќе започнат сплетките.

Не пропуштајте. На Канал 5 следува последната сезона од вашето најомилено “Забрането јаболко”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Невиден наплив на турски серии во Србија, Бугарија, Хрватска, Босна

Како никогаш претходно, српските телевизии откупуваат и емитуваат турски серии. Ако во Македонија одамна помина …

error: Содржината е заштитена!