Почетна / Серии / „Шифра Деспот“ од сега на Алфа само во утрински термин

„Шифра Деспот“ од сега на Алфа само во утрински термин

Српската хумористична серија “Шифра Деспот” од сега на Алфа само наутро во 8.15 часот.  Ѓорѓе Марковиќ, Радослав Миленковиќ, Бранка Шелиќ, Љиљана Стјепановиќ, Тамара Крцуновиќ, Маријана Миќиќ и други се дел од актерската екипа на оваа елегична социјална комедија сместена во амбиентот на српската метропола, но подеднакво и во автентичните српски предградија, села и сокаци.

Приказната за фамилијата Деспотовиќ со незабележителен успех се емитува во Србија, а подеднакво поминува и во Македонија, па затоа телевизија Алфа одлучи серијата да не се емитува навечер, туку само во утринските часови.

“Шифра Деспот” го отсликува времето во кое живеат овие балкански земји кои уште се соочуваат со сиромаштија и борба за егзистенција.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Руските „Татковци“ во потера по терористи во нова викенд серија на Сител

Дванаесет средношколски одбојкарки се киднапирани додека се враќаат во Москва по натпреварот на Кипар каде …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!