Почетна / Серии / Нови сезони за „Симпсонови“, најдолгиот ситком во светски рамки

Нови сезони за „Симпсонови“, најдолгиот ситком во светски рамки

Хумористичната анимирана серија „Симпсонови“ засега брои 30 сезони и 662 епизоди. FОХ одлучи да ги продолжи за 31 и 32 сезона со што се зацврстува титулата за серија со најдолго прикажување во ударен термин во историјата на теливизијата.

Титулата ја освоија во 2018 кога се прикажани по 636 пат и ја симнаа од тронот серијата „Gunsmoke“.

Сонцето изгрева и заоѓа, а „The Simpsons“ остануваат. Авантурите на Хомер, Мерџ, Барт, Лиса, Меги и на останатите жители на Спрингфилд продолжуваат и во наредните две сезони, објави телевизијата FOX на своите службени страници.

Кога ќе се прикажат новите епизоди, ќе бидат вкупно 713. „Симпсонови“ досега имаат освоени 33 Еми награди, а на големото платно се појавија во 2012 со филмот „Тhe Simpsons Movie“.

Создаден од Мет Гронинг за Fox Broadcasting Company, ситкомот претставува сатирична слика на животот на работничката класа и пародија на американската култура и општество, телевизија и човечката состојба.

| ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Руските „Татковци“ во потера по терористи во нова викенд серија на Сител

Дванаесет средношколски одбојкарки се киднапирани додека се враќаат во Москва по натпреварот на Кипар каде …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!