Почетна / Телевизија / Видео | Шоу на сцена – нашиот Филип влезе во финале

Видео | Шоу на сцена – нашиот Филип влезе во финале

Овој четврток е големото финале на “Ѕвездите на Гранд”. Гледачите ширум Балканот ќе имаат можност да ја дознаат новата ѕвезда на Гранд токму преку фреквенциите на Прва (Србија), Прва (Црна Гора) и Нова БХ (Босна и Херцеговина). Покрај Мартинијан, контроверзната Карлеуша во финалето има уште еден свој македонски учесник и ученик – забавниот и шармантен Филип Пецовски.

Пецовски во финалето успеа да се пласира токму на оригиналниот начин на интерпретација на познати екс ју хитови, а во полуфиналето ги отпеа “Африка” и “Хајдемо у планине”. Повторно лудило на сцена, повторно сите во еден глас пееја и играа со нашиот Македонец. Погледнете во продолжение како тоа изгледаше на сцената на Гранд и подгответе се за гласање во четврток :

HAJDEMO U PLANINE ZVEZDE GRANDA 🎤💫🤩🔈 Zvezde Granda Official #filippecovski

Gepostet von FILIP PECOVSKI am Sonntag, 16. Juni 2019

AFRIKA 🦁ZVEZDE GRANDA 🎤💫🤩🔈 Zvezde Granda Official #filippecovski

Gepostet von FILIP PECOVSKI am Sonntag, 16. Juni 2019

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пофалба за ТВ Алфа за новиот модернистички изглед на титлот

По долги години користејќи го титлот со транспарентна позадина во кој одредени букви се јавуваа …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!