Почетна / Филм / Неделно попладне на МРТ 1 со комедијата „Мојата грчка авантура“
14.10 часот, 17 декември на првиот канал на МТВ

Неделно попладне на МРТ 1 со комедијата „Мојата грчка авантура“

Романтична комедија во кој главен лик е Џорџија (Ниа Вардалос), туристички водич. Таа смета дека нејзиниот живот е без насока. Нејзиното „кефи“ (духот на радост, страст) едноставно го нема.

Но, додека води група туристи низ нејзината родна Грција, почнува да го гледа светот во ново светло.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

error: Содржината е заштитена!