Почетна / Телевизија / Нова кабловска телевизија – што ќе понуди Нова за гледачите?

Нова кабловска телевизија – што ќе понуди Нова за гледачите?

Од денеска, корисниците на аналогната и дигиталната телевизија на Телекабел имаат шанса да го следат новиот канал Нова С. Истиот е веќе достапен на Тотал ТВ, Кабелнет и други кабловски оператори низ земјава.

Се работи за телевизиски канал, дел од групацијата Јунајтед Медиа кој покрај српска информативна и забавна програма, ќе емитува и странска играна програма со македонски превод.

Македонците и Србите се едни од ретките кои премиерно имаат можност да ја следат најновата мексиканска новела “Љубов до смрт”, а Нова С ве потсетува и на познатата шпанска тинејџерска серија “Чекор напред” од понеделник до петок во 17 часот, со реприза во 11 часот.

За љубителите на адвокатските сплетки, тука е американската “Двете лица на правдата” (Suits)…

a по “Suits” се емитуваат :

– понеделник, 21 часот – италијанската мафијашка сага “Гомора”
– вторник, 21 часот – шведската мистериозна драма “Мостот”
– среда, 21 часот – американската драма на ABC – “Како да се извлечеш со убиство”
– четврток, 21 часот – американската крими серија “Лутер”
– петок, 21 часот – новата српска серија “Жигосани во рекет”

Покрај овие серии, телевизијата ќе емитува филмови во 22 часот, кулинарско шоу во 13.30 часот, забава и адреналин во “Wipeout” во 16 часот, а во 18 часот е српскиот квиз “Тотален пресврт”.

Настаните кои ја обележале неделата зад нас во студиото на Нова С ќе ги коментира авторката на емисијата Оља Бечковиќ, со своите гости, секоја недела од 21 часот. Најмоќниот впечаток на неделата ќе го одбираат и гледачите кои ќе се вклучуваат во програмот во живо.

За да не го барате на нова фреквенција, истиот е поставен на местото на каналот Da Vinci во аналогната платформа на Телекабел, а дигитално е на местото на Trace Urban.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почнува мониторингот на медиумското известување за изборите

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги од утре започнува со мониторинг на изборното медиумско …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!