Дневни Архиви: 22/05/2024 | 19:28

Четврток навечер на МРТ 1 – биографската драма за „Џеки Кенеди“

Филмот ја следи Џеки Кенеди (Натали Портман) во деновите кога таа била прва дама на САД и нејзиниот живот по атентатот извршен над нејзиниот сопруг, претседателот Џон Ф. Кенеди, во 1963 година. Позната по своето исклучително достоинство и спокојство, Џеки Кенеди се бори со болката и траумата да ја поврати …

Повеќе »

Роберт Патисон во авантурата за „Изгубениот град З” на МРТ 1

Базирано на книната на Дејвид Гран и неверојатната вистинита приказна за полковникот Перси Фосет, кој на почетокот на 20-от век тргнал кон Амазонија во потрага по изгубениот град „З“, наводниот Ел Дорадо. Во зората на 20 век, британскиот истражувач Перси Фосет патува во Амазон, каде што открива докази за претходно …

Повеќе »

Недела на ТВ 24 – латино комедијата „Го убив мојот сопруг“

недела (26 мај 2024) – 20.45 часот, телевизија 24 Ремедиос Гранде е сопруга на богатиот архитект Пиеро од Мајами. Еден ден, кога се враќа дома, го фаќа како ја изневерува. Неговиот единствен одговор се навредите кон сопругата и во бес таа го убива. Ремедиос и нејзината слугинка го кријат телото во куќата, бидејќи за истата …

Повеќе »

Петок на ТВ 24 – страв и трепет со хоророт „13 камери“

петок (24 мај 2024) – 22.30 часот, телевизија 24 Младенците се вселуваат во нова куќа на другата страна на земјата и сфаќаат дека брачните проблеми всушност им се најмалата грижа. Живееле во незнаење дека нивниот мрачен и љубезен сопственик ги шпионирал од првиот ден. Во исчекување на раѓањето на нивното …

Повеќе »

Среда на ТВ 24 – уругвајската необична драма „Свет без бои“

среда (22 мај 2024) – 22.30 часот, телевизија 24 Девојчето Ана има способност да гледа бои, во дистописки свет каде луѓето гледаат само црно-бела реалност. Во пост-апокалиптична иднина, човештвото не може да ги разликува боите. Генијален научник умира ненадејно и ѝ ја остава на дванаесетгодишната Ана својата скапоцена актовка, полна …

Повеќе »

Четврток на ТВ 24 – црната филмска комедија „Погрешна жртва“

четврток (23 мај 2024) – 22.30 часот, телевизија 24 Томас Фиорини е успешен инвеститор и примерен член на заедницата. Се чини дека има се: пари, атрактивна сопруга и го чека своето прво дете. Сепак, тркалото на среќата се врти кога супервизорот на Том, Мет и подизведувачот Тони почнуваат да се …

Повеќе »

Агнеса: Ќе се навредам ако мажот побара да ја делиме сметката!

Дали мажите денес станаа по жени од жените, а жените почнаа да се однесуваат како мажите во својата најлоша форма? Заборавија ли жените на својата женственост па потребата од рамноправност ја претворија во потреба од доминација, дрскост и непристојност? Од друга страна се повлекоа ли мажите пред чудовишниот феминизам и …

Повеќе »

Боемска рапсодија со Гоце Пејковски и одбележување 25 години кариера

Гоце Пејковски годинава одбележува 25 години успешна музичка кариера и токму по тој повод, како вистински професионалец и баш онака како што доликува, најавува голема прослава – Боемска рапсодија на Боемска улица Дебар маало, која ќе се одржи на 12 јуни, следниот месец. Музиката е прва љубов на Гоце. Со …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!