Почетна / Филм / Среда на ТВ 24 – уругвајската необична драма „Свет без бои“

Среда на ТВ 24 – уругвајската необична драма „Свет без бои“

среда (22 мај 2024) – 22.30 часот, телевизија 24

Девојчето Ана има способност да гледа бои, во дистописки свет каде луѓето гледаат само црно-бела реалност. Во пост-апокалиптична иднина, човештвото не може да ги разликува боите.

Генијален научник умира ненадејно и ѝ ја остава на дванаесетгодишната Ана својата скапоцена актовка, полна со синтетички дроги кои предизвикуваат голема зависност и им овозможуваат на луѓето повторно да гледаат боја. Ана станува мета на лекар кој сака да ја искористи нејзината способност, а единствената надеж да го избегне е во помошта на двајца лојални телохранители на починатиот научник.

Заедно, нивното епско, опасно патување се врти околу огромна тајна, а самата Ана може да биде клучот за спасување.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Данската историска романса „Кралска афера“ на 14 јуни на Телма

Во 1767 година, британската принцеза Каролин е венчана за лудиот крал на Данска, Кристијан VII. …

error: Содржината е заштитена!