Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Агнеса: Ќе се навредам ако мажот побара да ја делиме сметката!

Агнеса: Ќе се навредам ако мажот побара да ја делиме сметката!

Дали мажите денес станаа по жени од жените, а жените почнаа да се однесуваат како мажите во својата најлоша форма?

Заборавија ли жените на својата женственост па потребата од рамноправност ја претворија во потреба од доминација, дрскост и непристојност?

Од друга страна се повлекоа ли мажите пред чудовишниот феминизам и дозволија таканаречена општествена кастрација?Дали можеби знете дек се почесто се инсистира мажите да уринираат седнати?

Стастиките велат дека во однос на мажите од 80 години денешниве имаат за 17% помалку тестостерон и дури за 20% им е послаб стисокот на раката.

Дали жената во вистинската смисла на зборот со сета своја нежност, кревкост, убавина и мудрост е врста на исчезнување и дали вистинскиот маж со сета негова моќ на заштитник, хранител и столб на семејството е сериозно загрозен вид?

Дали е дојдено времето на жени со тестиси и мажи со тампони? Снеже Велков овие прашања ќе им ги постави на Маја Вукичевиќ, Маја Поцевска, Агнеса Органџиева и Петар Камиказа.

Гледајте „Нешто конкретно”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Прочитајте по колку години имаат финалистите во „Ѕвездите на Гранд“

Вечерва, 8 јуни, 21 часот – финале на оваа сезона од најгледаното телевизиско шоу “Ѕвездите …

error: Содржината е заштитена!