Дневни Архиви: 31/05/2024 | 13:47

„Отпор”, биографска воена драма во саботната вечер на Телма

сабота, 1 јуни 2024 година, Телма телевизија, 22.15 часот – Отпор Сè што Марсел Марсо (Џес Ајзенберг) сака е живот за уметноста. Талентираниот мимичар се обидува да го оствари својот сон на малите сцени во градот и да ја придобие наклонетоста на политички активната Ема (Клеменс Поези). За да ѝ …

Повеќе »

Филмскиот јуни на Телма започнува со семејна драма од Далечниот Исток

сабота, 1 јуни 2024 година, Телма телевизија, 19.15 часот – Училиштето на крајот на светот Младиот учител во модерен Бутан, Угиен, ги избегнува своите обврски додека планира да замине во Австралија за да стане пејач. Како опомена, неговите претпоставени го испраќаат во најоддалеченото училиште на светот, глацијалното хималајско село наречено …

Повеќе »

МТЕЛ ја нуди MOVE TV: Врвна платформа со разни содржини и опции

Групацијата Телеком Србија, преку телекомуникацискиот оператор МТЕЛ, токму од Македонија го започна лансирањето на својата најнова стриминг-платформа, MOVE TV. Оваа најсовремена OTТ платформа за телевизија, радио и видео on demand, која функционира со помош на MOVE Аndroid Box и како самостојна мобилна апликација, ја претставува постојаната посветеност на МТЕЛ за …

Повеќе »

Три месеци гратис MOVE со дел од понудите на www.akcija24.mk

MOVE е дел од атрактивните понуди на www.akcija24.mk, еден од пионерите на онлајн-трговијата во Македонија. Станува збор за специјални акциски сетови со мебел и телевизиски приемници во рамките на кои купувачите имаат можност да ја добијат стриминг-платформата MOVE со повеќе од 250 канали и околу 10 000 наслови во видеотеката, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!