Почетна / Филм / Недела на ТВ 24 – латино комедијата „Го убив мојот сопруг“

Недела на ТВ 24 – латино комедијата „Го убив мојот сопруг“

недела (26 мај 2024) – 20.45 часот, телевизија 24

Ремедиос Гранде е сопруга на богатиот архитект Пиеро од Мајами. Еден ден, кога се враќа дома, го фаќа како ја изневерува.

Неговиот единствен одговор се навредите кон сопругата и во бес таа го убива. Ремедиос и нејзината слугинка го кријат телото во куќата, бидејќи за истата вечер се организира прослава за наградата за делото на нејзиниот сопруг на која тој треба да одржи говор.

На неа треба да присуствуваат и поширокото семејство на нејзиниот сопруг.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Данската историска романса „Кралска афера“ на 14 јуни на Телма

Во 1767 година, британската принцеза Каролин е венчана за лудиот крал на Данска, Кристијан VII. …

error: Содржината е заштитена!