Дневни Архиви: 10/05/2024 | 14:39

Видео | Боки 13 го најави предметот „Бумеранг“

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција од денеска ја почнува кривично-правната операција со кодно име Бумеранг, иницирана од Бојан Јовановски којшто лани на шефот на ова обвинителство, Ислам Абази, му предал повеќе од еден милион фајлови. Адвокатскиот тим на Јовановски информираше дека предметот е оформен, а станува …

Повеќе »

Дознајте се за новиот документарец посветен на АББА

Новото издание од емисијата за филм „Во кадар“ со Миланка Рашиќ ги открива сите детали околу премиерата на новиот документарен филм за АББА, една од најуспешните групи во историјата. Во емисијата ќе гледате и потсетување на музичката комедија „Евровизија: Приказна за огнената сага“, со Вил Ферел и Рејчел Мекадамс, како …

Повеќе »

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на Македонската телевизија. МРТ веќе од вчера започна агресивно и ексклузивно да го најавува филмот со термин од 22.45 часот. „Кајмак“ е македонски филм снимен во 2021 година во режија и сценарио на Милчо Манчевски. Главните …

Повеќе »

Шпионската серија за „Американците“ секоја ноќ на Сител телевизија

Oд понеделник (13 мај) на Сител телевизија во полноќниот термин започнува со прикажување познатата серија “Американци”. Снимена во 6 сезони со вкупно 75 возбудливи продолженија исполнети со акција, шпионажа и неочекувани игри за моќ и правда. Добитничка на неколку Primetime Emmy награди, како и Златен глобус за најдобра ТВ серија. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!