Дневни Архиви: 11/05/2024 | 15:43

Трилер мистеријата „ Last moment of clarity“ вечерва на Телма

Тој ќе помине три години во тага, сведочејќи за смртта на својата свршеница. Вината за нејзината смрта му е наметната. Една вечер гледајќи филм, во киното во Париз, на екранот ја забележува глумуцата која личи исто како неговата покојна свршеница. Дали таа е сè уште жива или пак ова е …

Повеќе »

Хрватска – фаворит за победа, Холандија – исфрлена од финалето

Хрватска и Baby Lasagna се главни фаворити на денешното големо финале на Евровизија 2024 во Малме, Шведска. По него, како фаворити следуваат Израел и Швајцарија, како и Франција и Италија. Годинава се смета дека победата може да биде тесна, но сепак на Хрватска обложувалниците ѝ даваат 44% за победа. Денеска …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!