Дневни Архиви: 08/05/2024 | 12:36

Џими: „Не можам без ајвар и толчени суви пиперки, мора да сум Македонец”

Празнично расположени, јајцата исфарбани, домашната пита испечена и носијата спремна – како што треба тимот на Нешто конкретно ги пречека гостите на тема : карактеристики на Македонките и Македонците токму на ден Велигден. Не сме прави Македонци ако во некоја тегла од мајонез не чуваме некаква зимница, не сме ние …

Повеќе »

Хумор и романса во „Ништо важно“, нова драмедија на Телма

Nothing Trivial (2011-2014) e драма-комедија, симена во Нов Зеланд во 2011 година која на Телма ќе се емитува од 20.20 часот, започнувајќи од 13 мај. Во серијата се раскажува за група од пет пријатели кои се сретнуваат паб во кој учествуваат во квиз, а сите имаат една заедночка судбина – …

Повеќе »

„Диетално максимално“, ново реално македонско шоу на Канал 5

Од понеделник до петок на Канал 5 телевизија во 16 часот се емитува новото реално македонско шоу “Диетално максимално”. Емисија во која ќе се одберат пет кандидати со цел да го променат својот животен стил. Целта е да стасаат до посакуваната тежина и да го променат својот изглед. Забава, спорт, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!