Почетна / Филм / Роберт Патисон во авантурата за „Изгубениот град З” на МРТ 1

Роберт Патисон во авантурата за „Изгубениот град З” на МРТ 1

Базирано на книната на Дејвид Гран и неверојатната вистинита приказна за полковникот Перси Фосет, кој на почетокот на 20-от век тргнал кон Амазонија во потрага по изгубениот град „З“, наводниот Ел Дорадо.

Во зората на 20 век, британскиот истражувач Перси Фосет патува во Амазон, каде што открива докази за претходно непозната, напредна цивилизација што можеби некогаш го населувала регионот. И покрај исмејувањето од научниот естаблишмент, кој го гледа домородното население како дивјаци, решителниот Фосет, поддржан од неговата посветена сопруга, син и помошник, се враќа во својата сакана џунгла во обид да го докаже својот случај.

Чарли Ханам, Роберт Патисон и Сиена Милер во авантурата “Lost city Z” во сабота, 25 мај во 20.15 часот на МРТ 1.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Историскиот трилер „Земја од соништата“ празнично на Телма

Во 1930-тите Тексас за време на депресијата, Јуџин Еванс живее со својата мајка и сестра …

error: Содржината е заштитена!