Дневни Архиви: 15/05/2024 | 11:34

Нова сезона од талент шоуто „Пат до ѕвездите“ секој петок на Алфа

„Пат до ѕвездите” е музичко талент шоу во продукција на „Арт студио“, кое се емитува на телевизија Алфа секој петок во 20.30 часот. Целта е секако да се откријат нови домашни музички таленти кои јавноста ќе има можност да ги препознае токму преку ова талент шоу, а со тоа и …

Повеќе »

Нова забавно музичка емисија „Stars“ секоја среда на Алфа

Нов естраден магазин “🌟STARS🌟” на Алфа телевизија. Сите најнови случувања и екслузивни гости ќе може да ги гледате секоја среда со почеток од 20:30 часот. Во првата емисија гостинки се македонската пејачка Антониа Гиговска и српската пејачка Сања Вучиќ, а во наредните емисии ќе ги гледате Слаткар, Тања Савиќ, Десингерица… …

Повеќе »

Нова српска хумористична серија за викенд на Канал 5

Кои се луѓето кои најдобро можат да ве разберат, да ви помогнат…со кои можете да споделите и добро и лошо? Луѓе со кои се сакате, мразите, шпиунирате, озборувате, подметнувате, се смеете и плачете заедно…луѓе со кои едноставно живеете. „Врата до врата” е српска хумористична серија која ќе го разбуди духот …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!