Почетна / Филм / Четврток на ТВ 24 – црната филмска комедија „Погрешна жртва“

Четврток на ТВ 24 – црната филмска комедија „Погрешна жртва“

четврток (23 мај 2024) – 22.30 часот, телевизија 24

Томас Фиорини е успешен инвеститор и примерен член на заедницата. Се чини дека има се: пари, атрактивна сопруга и го чека своето прво дете.

Сепак, тркалото на среќата се врти кога супервизорот на Том, Мет и подизведувачот Тони почнуваат да се натпреваруваат за челна позиција во компанијата. По тепачка со Тони, Мет мистериозно исчезнува, а Том, плашејќи се од најлошото, го отпушта Тони. Следат низа конфликти и сомнежи додека Том станува сè попараноичен.

Малку по малку, стравот го води на средба со врвен платен убиец и еден куп матни ликови.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Документарецот за шведската активистка Грета Тунберг на Телма ТВ

Документарецот ја следи Грета Тунберг, тинејџерка за климатски активист од Шведска. Премиерно на Телма во …

error: Содржината е заштитена!