Дневни Архиви: 17/05/2024 | 09:52

Голем open air концерт на Буч Кесиди на 5 јули на Стадион на АРМ

Авалон продукција со задоволство ви го најавува првиот голем “open air” соло концерт на реално најголемиот регионален млад бенд, Буч Кесиди во Македонија, на 5ти јули на Стадион на АРМ, Скопје ! После распродадените концерти на Ташмајдан во Белград, Шалата во Загреб, Спенс во Нови Сад и 7 последователни концерти …

Повеќе »

Ара Маликиан во Скопје – концерт во „Македонска филхармонија”

На 18-ти октомври во Скопје, со почеток од 21 часот, на сцената во „Македонска филхармонија” ќе настапи еден од најуникатните и најизразени виолинисти на неговата генерација, светски познатиот Ара Маликиан. Уметничкиот стил на свирење на виолина, неговото богато музичко искуство, како и иновативниот пристап, станаа посебен бренд на светската музичка …

Повеќе »

Акција и хорор во познатиот „Underworld“ во петок на МРТ

Младиот Мајкл (Скот Спидмен), студент по медицина, кој целиот свој живот го посветил на помагање на другите, случајно се наоѓа среде жестока битка помеѓу две банди од подземната заедница, непознати за обичните смртници, кои, пак, се борат за превласт-племе на вампири и банда на врколаци. Заплетот на филмот се случува …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!