Дневни Архиви: 18/05/2024 | 19:08

Николас Кејџ во воената драма „USS Indianapolis“ на МРТ 1

сабота (18 мај 2024), 20.15 часот, МТВ 1 – “УСС Индијанаполис” Николас Кејџ и Томас Џејн во американска воена драма чие дејствие се одвива за време на Втората Светска војна. Во текот на патролирањето низ Филипинското море, бродот УСС Индијанаполис е нападнат и потопен од страна на јапонската морнарица. Она …

Повеќе »

Саботна вечер на Телма со американскиот вестерн филм „No man’s land“

сабота (18 мај 2024), 22.15 часот, Телма – “Ничија земја” Граничaрот Бил Грир и неговиот син Џексон патролираат кога Џексон случајно убива момче на мексикански имигрант. Бил се обидува да ја преземе вината, но тексашкиот ренџер Рамирез ја гледа лагата, поттикнувајќи го Џексон да избега на југ на коњ преку …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!