Дневни Архиви: 09/05/2024 | 13:20

Наместо нови содржини, ТВ 24 реши да репризира репризa

Наместо премиерни содржини, телевизија 24 се одлучи по завршетокот на драмската серија “Жртви на љубовта” да емитува репризи. Па така, наместо нова и премиерна серија, повторно секој работен ден во 18.25 часот и во 14.40 часот ќе се прикажува репризно италијанската серија “Страст во Тоскана”. Истава серија пред многу години …

Повеќе »

Петок навечер на Телма – акциониот трилер „Line of duty“

Line of duty (2019) – акција на Телма во петок, 10 мај 2024 година во 22.15 часот Френк Пени е посрамотен полицаец кој бара шанса да се искупи откако го убил киднаперот – единствената трага и надеж за спас на грабнатата 11-годишна ќерка на началникот на полицијата. За да успее …

Повеќе »

Француско белгиски филм за биполарно нарушување – сабота на Телма

Сабота, 11 мај 2024, 19.15 часот, Телма телевизија – Неспокоен. Лејла и Демиен се длабоко вљубени еден во друг. И покрај неговата биполарност, тој се обидува да го продолжи животот со неа, знаејќи дека можеби никогаш нема да може да и го понуди она што таа го сака. Критичарите велат …

Повеќе »

Сител со емисија за здравје по теркот на оние на Телма, ТВ 24 …

Пред околу петнаесетина години, Канал 5 телевизија започна со емитување на емисија за здравје, во која гости на водителката Билјана Дебарлиева ѝ беа стручни лица од докторската фела кои зборуваа за разни проблеми со кои се соочуваат македонските граѓани. Истиот терк на емисии го следеа и другите телевизии, па така …

Повеќе »

Фото | Запознајте го главниот актер од „Рудници на страста” на Телма

„Рудници на страста” е нова мексиканска теленовела која секој работен ден ја следите на Телма телевизија. Во улогата на главниот протагонист Леонардо го следиме латиноамериканскиот актер и модел Освалдо де Леон. 40 годишниот актер зборува за неговата улога во серијата и неговата сличност со ликот што го игра : „Двајцата …

Повеќе »

Фото | Запознајте ја главната актерка од „Рудници на страста” на Телма

Ливија Брито е кубанска актерка, позната по улогата на италијанската невеста во теленовелата Пепелашка (локални тв станици), како и улогите во Амбис на љубовта (Алфа) и во Триумф на љубовта (Сител). Моментално е актуелна со главната улога во Рудници на страста, новата серија на Телма телевизија која ја следите од …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!