Дневни Архиви: 12/05/2024 | 19:34

Грујовски: Немам против син ми да донесе разведена жена со две деца

Во најновата епизода на подкастот Искрено на тема развод и втора шанса, девојките разговараат со Благоја Груевски. Благоја раскажува многу интересни детали од првиот, но и од вториот брак. Со Ивана и Адријана сподели пикантерии од љубовните врски и односот кон понежниот пол. Одговори и на прашањето како би реагирал …

Повеќе »

Бугарија се враќа на Евровизија од следната година?

Бугарија оваа година го тестираше своето враќање на Евровизија во 2025 година. Според официјалниот Твитер профил на државната телевизија БНТ, делегација од Бугарија била присутна во Малме, Шведска. Во делегацијата биле изведувачи и продуценти. Тие го тестираа теренот за враќање на Бугарија на Евровизија. Доколку се остварат плановите, идејата е …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!