Дневни Архиви: 21/05/2024 | 09:45

Лејла од „Лисјата“ се враќа на Сител во нова современа драма

Популарната турска актерка се враќа на малите екрани. Лејла од “Кога лисјата паѓаат” ја гледавме и во турските серии Аманет, Беден живот, Без мајка и Осветничка, а сега во нова, современа и поинаква продукција. Во центарот на случувањата овојпат се жените од едно прочуено адвокатско семејство, кои се занимаваат со …

Повеќе »

Фазил Сај на затворањето на концертната сезона на Филхармонија

На 23 мај, во четврток, со почеток во 20 часот во Македонска Филхармонија, на концертот насловен „Алфа и омега”, ќе настапи еден од најпознатите пијанисти денес, турскиот и светскиот уметник – Фазил Сај. Овој извонреден пијанист, кој поседува навистина редок талент, а со кој повеќе од три децении директно допира …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!