Почетна / Телевизија / Критиката вроди со плод – ТВ 24 ги помести стрелките на часовникот

Критиката вроди со плод – ТВ 24 ги помести стрелките на часовникот

Кога нешто не е во ред, критикуваме со право. Но, кога е нешто за пофалба, тогаш фалиме. А особено ни е драго кога критиките кои ги упатуваме допираат таму каде што треба и реакцијата е одраз на професионалност и желба за подобрување.

Таков е примерот и со ТВ 24. Откако вчера објавивме дека телевизискиот програмски водич на веб страната прикажува неточни термини за содржините, денес греешката е поправена.

Имено, ТВ 24 очигледно ги помести стрелките на часовникот, па затоа доколку сакате да се информирате за точните термини на емисиите, филмовите и сериите, тоа може да го направите и нема да погрешите. Дневникот во 17 е навистина во 17 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телма стана членка на глобалната асоцијација на приватни радиодифузери

Денеска во Луксембург заврши 30-то Генерално Собрание на ENEX (European News Exchange), водечката светска асоцијација …

error: Содржината е заштитена!