Почетна / Филм / Силвестер Сталоне е „Заробен“ во акцијата на ТВ 24 на 1 декември

Силвестер Сталоне е „Заробен“ во акцијата на ТВ 24 на 1 декември

Aмерикански акционен филм на ТВ 24 со Силвестер Сталоне во главната улога ќе гледате во четврток, 1 декември 2022 од 22.30 часот.
Премиерно беше прикажан во американските кина на 4 август 1989 година, а вкупната заработка на филмот беше 22 милиони долари, што во споредба со продукцискиот буџет од 24 милиони долари, не го прави успешен во овој поглед.

Филмот не помина подобро ниту во однос на критиката, доби генерално мешани критики од публиката и критичарите, а самиот Сталоне подоцна изјави дека овој филм не е направен на таков начин што треба да има големо значење за публиката или неговата кариера.

Френк Леоне се ближи до крајот на затворската казна за релативно мало кривично дело. Меѓутоа, непосредно пред да биде ослободен, управникот Драмгул ја презема одговорноста. Драмгул е доделен во затвор од пеколна дупка откако неговата администрација беше јавно понижена од Леоне, и сега е преместен во затворот за да се погрижи Леоне никогаш да не излезе.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дизни и Стивен Спилберг во премиерниот семеен филм на МРТ 1

Дизни и Стивен Спилберг ги здружиле силите за на големиот екран да ја пренесат приказната …

error: Содржината е заштитена!