Почетна / Сапуници / Турската љубовна сапуница „Судбина“ во 16:45 часот на Канал 5

Турската љубовна сапуница „Судбина“ во 16:45 часот на Канал 5

По завршетокот на дневната сапуница “Аманет”, Канал 5 ќе емитува уште една од сличен тип, но со далеку помалку продолженија. “Судбина” е името на новата турска серија, која ќе ја следите од понеделник до петок во 16.45 часот.

Дента кога биле родени, Дунја и Умут биле заменети во болницата, а сега години подоцна, судбината ги соочува еден со друг, навестувајќи откривање на големата тајна. Двајцата се заљубуваат еден во друг, иако доаѓаат од различни социјални класи.

Семејството на Умут е против таа врска, не знаејќи дека всушност се борат против онаа која припаѓа во нивната палата.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Запрепастувачката драма „Осомничен“ – сабота и недела на Сител

Илјас и Мелике живеат еден среќен и хармоничен живот заедно со нивната ќерка Џерен и …

error: Содржината е заштитена!