Почетна / Серии / Четири познати американски серии започнуваат на ТВ 24 и Телма

Четири познати американски серии започнуваат на ТВ 24 и Телма

Оваа сезона, Телма телевизија и Телевизија 24 продолжуваат со емитување на популарни и висококвалитетни американски серии.

На ТВ 24 ќе се емитуваат “Scorpion” и “Billions”. “Шкорпион” е создадена од Ник Сантора за CBS. Серијата го прикажува живoтот на на извршниот продуцент и самопрогласен компјутерски експерт Валтер О’Брајан кој заедно со неговите пријатели, помагаат да се решат сложените глобални проблеми и да се спасат животи.

„Милијарди“ на Showtime има пет сезони и ја раскажува приказната за менаџерот  Боби Акселроуд како доаѓа до големо богатство и влегува во светот на високите финансии.

На Телма, пак, оваа зима следуваат “Major crimes” (TNT, 105 епизоди) и “The Mentalist” (CBS, 151 епизоди).

“Тешки злосторства” е спин оф на “The Closer” (Разоткривање) што се прикажуваше на истата фреквенција пред две години. Во главната улога сега е Мери Мекдонел  како главен детектив која, со своите колеги, ќе ги истражува најкомплицираните случаи.

И уште еден процедурал на Телма… Иако првите сезони ги следевме на МРТ и целата серија на кабловската Нова С, не е лошо да се потсетиме на истражувачот со посебен дар за решавање на најсложените злосторства – “Менталист”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Руските „Татковци“ во потера по терористи во нова викенд серија на Сител

Дванаесет средношколски одбојкарки се киднапирани додека се враќаат во Москва по натпреварот на Кипар каде …

error: Содржината е заштитена!