Почетна / Сапуници / Фото | Актерот од „Парампарче“ во црно – му почина болната мајка

Фото | Актерот од „Парампарче“ во црно – му почина болната мајка

На 30 октомври, познатиот турски актер Еркан Петекаја ја испрати својата мајка на нејзиното вечно патување.

69-годишната Шериф почина во нејзиниот дом во четвртокот (29-ти октомври) и погребот се одржа во Бејкоз.

Во последните месеци Еркан беше близу до неговата мајка, која долги години страдаше од Алцхајмерова болест.

За потсетување, Еркан го гледавме во главните улоги во “Парампарче”, “Белото памукче”, “Солзи на есента”, “Дила”, “Бурни времиња” и “Осудени за љубов”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Шениз од „Суровиот град“ – „жешка“ и сурова и приватно

Турската актерка Мине Тугај ја гледавме во улогата на опасната Шениз Карачај во турската драма …

error: Содржината е заштитена!