Почетна / Сапуници / Фото | Пред и потоа – Борис од „Украден живот“ со голема промена

Фото | Пред и потоа – Борис од „Украден живот“ со голема промена

Наум Шопов  е една од клучните фигури во медицинскиот тим на болницата “Свети Кирил” во бугарската сапуница на Алфа, „Украден живот“. Првиот сценски настап на Наум Шопов бил на седумгодишна возраст во претстава во Народниот театар.

Освен со глума, тој во вистинскиот живот се занимава и со медицина.  Па затоа и се чувствувал сосема слободно додека ја снима бугарската серија, бидејќи сè му е „блиско и познато“ и нема потешкотии со медицинската терминологија.


Наум наоѓа многу заеднички карактеристики со неговиот херој д-р Борис Тасев – млад хирург, желен да се докаже во медицинскиот тим на  „Свети Кирил“. Амбициозниот лекар уште на самиот старт многу брзо се најде во центарот на заплетканиот љубовен триаголник со д-р Стилјанова и д-р Добрева.

Борис е еден и од омилените ликови на македонските гледачи кои ја следат серијата преку фреквенцијата на Алфа или преку интернет стримовите. Актерот е шармантен, млад и згоден, затоа што постојано обрнува внимание и на својот изглед.

Но, денес тој изгледа сосема поинаку од пред 5 години, пред да започне да вежба. Погледнете го доктор Борис како изгледал порано, а како сега:

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Времеплов | Се сеќавате ли на „Песоците на Мајами“ на А1

Песоците на Мајами е американска теленовела која пред многу години се емитуваше на А1 во …

error: Содржината е заштитена!