Почетна / МК Сцена / Видео | “Безобразно “, летна и жешка авантура на Роберт и Дејан

Видео | “Безобразно “, летна и жешка авантура на Роберт и Дејан

Со потенцијал за вистинско летно музичко освежување на нашата мкд сцена , песната “Безобразно” конечно деновиве добива своја промоција , во која се раскажува интересна приказна за една девојка како блефира и заведува двајца дечковци.

Приказната има интересен сплет и убави моменти, а тоа што е безобразно ќе го дознаете кога ќе го погледнете видеото. Спотот е сниман уште пред да започне пандемијата , но се се одложуваше и конечно се решивме да го пуштиме бидејки летото ќе ни помине .

Се снимаше во Охрид во преубав и атрактивен хотел велат Роберт и Дејан. Текстот е на Дејан и Роберт, музиката и аранжманот се на Гоце Симоноски. За стајлингот на видеото се погрижи добро познатата Викторија Бурсаќ ,која веќе долг период се грижи за многу познати личности на естрадата и шоу биз како кај нас така и во соседството.

Во видеото женската улога и припадна на младата и убава манекенка Елена Ѓорговска . Во продолжение погледнете го видео записот :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Спектакуларен кам бек на Каролина со совршена денс песна

Авалон продукција и Каролина Гочева со особена гордост Ви најавуваат … Драги мои, како што …

error: Содржината е заштитена!