Почетна / Живот / Вест на денот : Полицијата ја притвори специјалната Катица Јанева

Вест на денот : Полицијата ја притвори специјалната Катица Јанева

Уапсена е жената која претставуваше најголем симбол за правдата во Македонија.

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, со полициска придружба денеска е изнесена од нејзиниот дом во скопската населба Козле.

Јавниот обвинител Љубомир Јовевски во 14 часот закажа прес конференција, каде ќе соопшти повеќе детали за приведувањето на Јанева и случајот „Рекет“.

Катица Јанева вчера даде исказ во Обвинителството за гонење на организиран криминал и рече дека не се чувствува виновна за случајот „Рекет“ во кој се осомничени Бојан Јовановски и Зоран Милевски – Кичеец за изнуда и перење пари.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Боки 13 го најави предметот „Бумеранг“

Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција од денеска ја почнува кривично-правната операција …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!