Почетна / Серии / Нова С со комична серија за носталгија по едни „Чудесни години“
Добитничка на Златен Глобус и наградувана на многу престижни доделувања на телевизиски награди. "The wonder years" е во продукција на ABC и снимана од 1988 до 1993 год.

Нова С со комична серија за носталгија по едни „Чудесни години“

Кевин е веќе ворасен човек, а спомените од неговото детство го врзуваат со чудесните години низ кои израснал.

Неговите младешки проблеми, симпатии и пороци во училиштето, секојдневните авантури со другарите, кавги со родителите, сеќавања на првата љубов Вини… сето тоа низ перспективата на Кевин ќе го гледаме секојдневно во новата комична драма на телевизија Нова С.

Од понеделник до петок во 19.30 часот, ретро серија на кабловската Нова. “Чудени години” е емотивна приказна за Кевин и неговиот брат Вејн, проткаена со многу носталгија, љубов, хармонија и спомени за времето на 60-тите и 70-тите години.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Репризи без престан, следува реприза и на „Викторија“ на Телма

Британската серија „Викторија“ повторно на Телма, од понеделник до петок во 19.15 часот започнувајќи од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!