Почетна / Живот / Дона Самер почина на 63-годишна возраст

Дона Самер почина на 63-годишна возраст

 

Дона Самер – кралицата на диско музиката почина ова утро по борбата со ракот. Во моментот кога настапила смртта на легендата таа била во Флорида. Пејачката имаше 63 години. Медиумите пишуваат дека не сакала многу да зборува за болеста, и оти многу добро се држела, тие што ја виделе во последните денови од нејзиниот живот велат дека немала никакви знаци на изнемоштеност. Последниот период била фокусирана на својот нов албум. Самер е добитник на 5 Греми награди, а како ѕвезда најмногу била доминантна од 70-те до 80-те години. Беше во брак со Брус Судано и со него имаше две ќерки. Нека почива во мир…

 
Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тажна вест | Почина Љубисав Иванов – Ѕинго, првиот човек на Силекс

Во 84та година од животот почина Љубисав Иванов – Ѕинго, поранешен претседател на Фудбалскиот Сојуз …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!