Почетна / Серии / Нова ќе ја емитува серијата за комичарот кој стана претседател на Украина
Сабота и недела во 19.30 часот - нова украинска комедија на Нова С

Нова ќе ја емитува серијата за комичарот кој стана претседател на Украина

Украинска хумористично-сатирична серија која го прослави Володомир Зеленски, актуелниот претседател на Украина кој во ситкомот ја толкува улогата на неговиот живот, професорот Васил. За време на серијата, комичарот ја формира политичката партија “Слуга на народот” и на изборите во Украина во 2019. година, успева да  го победи Порошенко и да стане претседател на државата, на изненадување на многумина.

Ова е серија за скромниот професор Васил кој случајно ќе стане претседател, откако на социјалните мрежи ќе биде објавен експлозивен негов говор за украинската политика. Народот ќе го засака, а тој започнува нов живот како претседател на земјата. И покрај привилегиите кои треба да ги има, Васил не сака промени во неговиот живот и продолжува да живее во стан со родителите, позајмувајќи пари од пријателите и возејќи велосипед до работа.

Така изгледа најмоќниот човек во земјата… но да се седи на претседателската фотеља не е воопшто лесно. Крај него има многу завидлви, опасни и алчни луѓе желни за власт, пари и корупција.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Застани и запали се“, серија на Телма за компјутерската револуција

„Halt and Catch Fire“ е американска драмска телевизиска серија создадена од Кристофер Кантвел и Кристофер …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!