Почетна / Серии / Грдата Бети | Новиот асистент на Вилхемина

Грдата Бети | Новиот асистент на Вилхемина

 

Марк и Вилхемина прават се за Бети да нема доволно време да му се посвети на Даниел, тие се плашат дека таа повторно може да го вразуми некогашниот главен уредник на магазинот Моуд. За таа цел Бети е унапредена во асистент на Вилхемина, па Марк стравува дека таа може да му ја одземе најважната работа во животот – позицијата во магазинот.

 

 

Од друга страна, магазинот на Клер е понижен пред целата телевизиска публика, а за тоа секако одговорна е Вилхемина. Клер и Алексис ќе направат скандал на престојната забава и ќе се обидат да ја уништат Вилхемина. Многу луди и смешни ситуации ве очекуваат вечерва во новата епизода од четвртата сезона на „Грдата Бети“ веднаш по Дневник 2 на Сител.

 

Известување до гледачите дека серијата „Најмила“ не е укината туку се емитува веднаш по „Грдата Бети“.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Семејната американска драма „Девојките Гилмор“ наскоро на МРТ 1

Конечно нешто ново на каналите на Македонската телевизија. Светски познатата американска драмедија “Gilmore girls” наскоро …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!